O nas

Dom formacyjny

O nas

Jesteśmy Stowarzyszeniem Formacji Chrześcijańskiej SERCÓWKA. Naszą siedzibą jest dom w urokliwym miejscu we wsi Wierzchy (8 km. od Koluszek). Patronką Stowarzyszenia jest Sługa Boża Rozalia Celakówna, a inspiracją działalności – zapisane przez nią wyznania Jezusa jako Króla Polski. Założycielem i opiekunem Stowarzyszenia jest ks. Jarosław Życki.

Cel

Celem Sercówki jest stworzenie dla członków naszej wspólnoty, jak również dla osób nas odwiedzających, przestrzeni, w której znajdą dom, czyli miejsce, gdzie każdy czuje się przyjęty, chciany, potrzebny. To doświadczenie na poziomie ludzkim ma poprowadzić ku głębszemu poszukiwaniu domu w Bogu, który jest obecny w sercu każdego. Ów motyw serca jest kluczowy w naszej duchowości – stąd nazwa SERCÓWKA. Wierzymy, ze odkrycie we własnym sercu przestrzeni, którą zamieszkuje Dobry Bóg, jak również zobaczenie siebie ukrytego w Sercu Odwiecznego, prowadzi do życia w wolności dziecka Bożego.

Działalność

Działalność Sercówki na przestrzeni lat była odpowiedzią na potrzeby ludzi, którzy u nas szukali wsparcia. Początkowo to było zapewnienie pomocy w różnych wymiarach młodzieży z rodzin patologicznych, później do naszego domu przygarnialiśmy osoby zagubione, które potrzebowały czasu i warunków do tego, by dojrzale przeżyć moment kryzysu oraz zacząć nowe życie. Obecnie przyjmujemy w naszym domu grupy zorganizowane na potrzeby rekolekcji, dni skupienia, kursów przedmałżeńskich lub zwykłych spotkań. Można do nas po prostu przyjechać i odpocząć.