Boisko

Boisko

Czyż nie wiecie, że gdy zawodnicy biegną
na stadionie, wszyscy wprawdzie biegną,
lecz jeden tylko otrzymuje nagrodę?
Przeto tak biegnijcie, abyście ją otrzymali
1 Kor 9, 24

Co wspólnego mają ze sobą kaplica i boisko?

W obu miejscach Bóg Stwórca kształtuje osobę, troskliwie pochylając się nad każdą cechą, każdym szczegółem. Bóg przychodzi i przemienia człowieka w każdym miejscu, jeśli tylko Mu na to pozwoli. Pokora, dążenie ku wolności, uczciwość, zaparcie się siebie, współzależność i współodczuwanie… Formacja serca może odbywać się w czasie, twórczo spędzonym na boisku.

Sercówka – miejsce, które ma być schronieniem i domem dla osób tu zmierzających. Często to są ludzie zagubieni, nieraz uwikłani w schematy myślenia, które propaguje świat. Jako ksiądz i opiekun Sercówki uważam, ze większość ludzi dziś mija się z prawdziwym doświadczeniem życia. Ludzie pędzą w bezsens, nie spotykając się ze swoimi prawdziwymi pragnieniami, nie tworząc więzi.
Moim marzeniem jest wybudowanie na terenie Sercówki boiska.

W jakim celu?

Uważam, że na boisku ludzie uczą się porządku, systematyczności, wytrwałości. To przekłada się na modlitwę – swoisty trening – a owocem może być zdolność wytrwania w przeciwnościach. Sport uczy powstawania z upadku lub przegranej. Oprócz tego sport łączy, uzdalnia do tworzenia trwałych więzi, opartych na zasadach fair play. Przecież to są wartości chrześcijańskie. Normy gry uczciwej, do których ludzie dostosowują się na boisku, stają się powoli chrześcijaństwem serca. Ludzie zaczynają czuć potrzebę wprowadzenia tych zasad w życie. Na boisku może odbywać się cud metanoii – przemiany myślenia, a w konsekwencji postępowania.

Razem z członkami Stowarzyszenia Formacji Chrześcijańskiej „Sercówka” rozeznaliśmy, że istnieje realna potrzeba zagospodarowania obszernych terenów ośrodka pod prawdziwe profesjonalne boisko.

Jako Stowarzyszenie otwieramy zbiórkę środków na budowę boiska. Projekt nazywa się „SERCÓWKA BOISKO CAMP”.
Jeśli nasze pragnienia poruszają wasze serca, zapraszamy do zaangażowania się w pomoc modlitewną i finansową.
Szukamy 6500 osób, które wykupiłyby cegiełkę (1 m2 boiska) za 250zł.

Za każdy gest dobroci serca serdecznie dziękujemy